Monitoring (8.x-1.3) - en to ka translation catalogue (51 entries)

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Type
ka: ტიპი

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Log
ka: ჟურნალი

en: Article
ka: სტატია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: None
ka: არცერთი

en: Test
ka: ტესტი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: - None -
ka: - არცერთი -

en: Weight
ka: წონა

en: Category
ka: კატეგორია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: History
ka: ისტორია

en: Path
ka: გზა

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Display
ka: ჩვენება

en: never
ka: არასდროს

en: Unknown
ka: უცნობი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Error
ka: შეცდომა

en: Created
ka: შექმნილია

en: Roles
ka: როლები

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Last access
ka: ბოლო ვიზიტი

en: Average
ka: საშუალო

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Details
ka: დეტალები

en: Directory
ka: დირექტორია

en: Table
ka: ცხრილი

en: Arguments
ka: არგუმენტები

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Key
ka: გასაღები

en: Result
ka: შედეგი

en: Info
ka: ინფო

en: Module name
ka: მოდულის სახელი

en: - All -
ka: - ყველა -

en: Machine-readable name
ka: მანქანურად-კითხვადი სახელი
