Monitoring (8.x-1.6) - en to ro translation catalogue (84 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Log
ro: Jurnal

en: Article
ro: Articol

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Logs
ro: Loguri

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Core
ro: Nucleu

en: View
ro: Afișează

en: History
ro: Istoric

en: Path
ro: Cale

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Display
ro: Afișaj

en: never
ro: nicioadă

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Created
ro: Creat

en: Update status
ro: Starea actualizare

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Severity
ro: Gravitate

en: Average
ro: Medie

en: Count
ro: Contor

en: Conditions
ro: Condiții

en: Warning
ro: Avertizare

en: N/A
ro: N/D

en: Details
ro: Detalii

en: Directory
ro: Director

en: Table
ro: Tabel

en: Verbose
ro: Explicit

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Arguments
ro: Argumente

en: Threshold
ro: Prag

en: seconds
ro: secunde

en: Key
ro: Cheie

en: Result
ro: Rezultat

en: Query
ro: Interogare

en: Info
ro: Informație

en: Track
ro: Urmăreşte

en: Changed
ro: Schimbat

en: MB
ro: MO

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Excluded
ro: Exclus

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: Usage
ro: Utilizare

en: Module name
ro: Numele modulului

en: Default theme
ro: Tema implicită

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Emergency
ro: Urgență

en: Alert
ro: Alertă

en: Critical
ro: Critic

en: Maintenance mode
ro: Mod de întreținere

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Index ID
ro: ID-ul Indexului

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
ro: Imaginea sursă la %source_image_path nu a fost găsită în timpul încercării de generare a imagnii derivate la %derivative_path.

en: Log entries
ro: Intrări în log

en: 1 place | @count places
ro[0]: 1 loc
ro[1]: @count locuri

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut
