Monitoring (8.x-1.8) - en to bg translation catalogue (64 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Value
bg: Стойност

en: Type
bg: Тип

en: Actions
bg: Действия

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Log
bg: Регистър

en: Article
bg: Статия

en: Enabled
bg: Активиран

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Edit
bg: Редактирай

en: Reset
bg: Рестартирай

en: None
bg: Не

en: Test
bg: Тест

en: Logs
bg: Регистри

en: Message
bg: Съобщение

en: - None -
bg: - Не -

en: Weight
bg: Тегло

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Save
bg: Запази

en: Core
bg: Ядро

en: View
bg: Прегледай

en: History
bg: История

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Display
bg: Дисплей

en: never
bg: никога

en: Timestamp
bg: Време

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: User
bg: Потребител

en: Error
bg: Грешка

en: Created
bg: Създадено

en: All
bg: Всички

en: Page
bg: Страница

en: Update status
bg: Статус обновяване

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Filter
bg: Филтър

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Severity
bg: Строгост

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Details
bg: Детайли

en: Directory
bg: Директория

en: Table
bg: Таблица

en: Key
bg: Ключ

en: ‹ previous
bg: ‹ предишна

en: next ›
bg: следваща ›

en: Track
bg: История

en: Interval
bg: Интервал

en: Apply
bg: Търси

en: « first
bg: « първа

en: last »
bg: последна »

en: Default theme
bg: Тема по подразбиране

en: Make permanent
bg: Направете постоянен

en: Status message
bg: Статус съобщение

en: Maintenance mode
bg: Режим Поддръжка
