Monitoring (8.x-1.8) - en to ml translation catalogue (58 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Type
ml: തരം

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Log
ml: ലോഗ്

en: Article
ml: ലേഖനം

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Currency
ml: കറൻസി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Test
ml: ടെസ്റ്റ്

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Category
ml: വര്‍ഗ്ഗം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Core
ml: കോര്‍

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: History
ml: ചരിത്രം

en: Path
ml: വഴി

en: Filename
ml: ഫയലിന്റെ പേര്

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: never
ml: ഒരിക്കലുമില്ല

en: Timestamp
ml: ടൈംസ്റ്റാമ്പ്

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Error
ml: പ്രശ്നം

en: Update status
ml: നവീകരണ സ്ഥിതി

en: Comment
ml: അഭിപ്രായം

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Severity
ml: തീവ്രത

en: Average
ml: ശരാശരി

en: Warning
ml: മുന്നറിയിപ്പ്

en: OK
ml: ശരി

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ

en: Ignore
ml: തിരസ്കരിക്കുക

en: ‹ previous
ml: ‹ മുമ്പത്തേത്

en: next ›
ml: അടുത്തത് ›

en: Result
ml: തത്ഫലം

en: Info
ml: വിവരം

en: Track
ml: ചരണപഥം

en: MB
ml: എംബി

en: « first
ml: « ആദ്യം

en: last »
ml: അവസാനത്തേത് »

en: Critical
ml: നിര്‍ണ്ണായകമായ

en: Basic page
ml: അടിസ്ഥാന താള്‍

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
