Monitoring (8.x-1.8) - en to os translation catalogue (29 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Type
os: Тип

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: Remove
os: Схаф

en: Description
os: Афыст

en: Article
os: Уац

en: Enabled
os: Иу у

en: Yes
os: Ойы

en: No
os: Нæйы

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Reset
os: Раздæрау

en: None
os: Нæйы

en: Test
os: Тест

en: Message
os: Хъусинаг

en: - None -
os: - Æвдыст нæу -

en: Weight
os: Уæз

en: Category
os: Категори

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Field
os: Быдыр

en: Label
os: Нысан

en: Save
os: Ныффысс

en: Core
os: Астæумагъз

en: View
os: Фенд

en: History
os: Истори

en: Path
os: Фæндаг

en: Filename
os: Файлы ном
