Monitoring (8.x-1.8) - en to sl translation catalogue (55 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Value
sl: Vrednost

en: Type
sl: Tip

en: Actions
sl: Akcije

en: Remove
sl: Odstrani

en: Description
sl: Opis

en: Article
sl: Članek

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Edit
sl: Uredi

en: Reset
sl: Ponastavi

en: None
sl: Brez

en: Message
sl: Sporočilo

en: Weight
sl: Teža

en: Category
sl: Kategorija

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Label
sl: Oznaka

en: Save
sl: Shrani

en: Core
sl: Jedro

en: View
sl: Prikaži

en: History
sl: Zgodovina

en: Path
sl: Pot

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Display
sl: Prikaz

en: never
sl: nikoli

en: Timestamp
sl: Časovna oznaka

en: Unknown
sl: Neznan

en: User
sl: Uporabnik

en: Error
sl: Napaka

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: All
sl: Vsi

en: Page
sl: Stran

en: Roles
sl: Vloge

en: Comment
sl: Komentar

en: Last access
sl: Zadnji dostop

en: Severity
sl: Resnost

en: Count
sl: Število

en: Warning
sl: Opozorilo

en: N/A
sl: N/D

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Table
sl: Tabela

en: Key
sl: Ključ

en: ‹ previous
sl: ‹ prejšnja

en: next ›
sl: naslednja ›

en: Info
sl: Podatki

en: Track
sl: Sledi

en: « first
sl: « prva

en: last »
sl: zadnja »

en: Active users
sl: Aktivni uporabniki

en: Default theme
sl: Privzeta tema
