Monster Menus (9.0.0-rc1) - en to fi translation catalogue (254 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: user
fi: käyttäjä

en: Pages
fi: Sivut

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: delete
fi: poista

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: RSS feed
fi: RSS-syöte

en: page
fi: sivu

en: Access control
fi: Pääsynhallinta

en: Comments
fi: Kommentit

en: unknown
fi: tuntematon

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: all
fi: kaikki

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: default
fi: oletus

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Weight
fi: Paino

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Parent
fi: Isäntä

en: Depth
fi: Syvyys

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: (none)
fi: (ei mitään)

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Move
fi: Siirrä

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Archive
fi: Arkisto

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Region
fi: Alue

en: Feed name
fi: Syötteen nimi

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Theme
fi: Teema

en: add
fi: lisää

en: theme
fi: teema

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Upload
fi: Siirrä

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: no
fi: ei

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Done
fi: Tehty

en: Year
fi: Vuosi

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page
fi: Sivu

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Node types
fi: Sisältötyypit

en: Role ID
fi: Roolin ID

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Revisions
fi: Versiot

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Mode
fi: Tila

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 3 months
fi: 3 kuukautta

en: 6 months
fi: 6 kuukautta

en: help
fi: ohje

en: Month
fi: Kuukausi

en: groups
fi: ryhmät

en: Owner
fi: Omistaja

en: Frequency
fi: Tiheys

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: group
fi: ryhmä

en: Week
fi: Viikko

en: Day
fi: Päivä

en: here
fi: täällä

en: (all)
fi: (kaikki)

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: 1 comment
fi: 1 kommentti

en: @count comments
fi: @count kommenttia

en: Destination
fi: Kohde

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Create content
fi: Luo sisältöä

en: Random
fi: Satunnainen

en: Close
fi: Sulje

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Search Results
fi: Haun tulokset

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Sort by
fi: Lajittele

en: show
fi: näytä

en: comments
fi: kommentit

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Modified
fi: Muokattu

en: Group members
fi: Ryhmien jäsenyydet

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Show
fi: Näytä

en: Tokens
fi: Merkit

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Result
fi: Tulos

en: View user profile.
fi: Näytä käyttäjäprofiili.

en: published
fi: julkaistu

en: (disabled)
fi: (pois käytöstä)

en: Query
fi: Kysely

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Select a user
fi: Valitse käyttäjä

en: The settings have not been saved because of the errors.
fi: Asetuksia ei ole talletettu virheiden takia.

en: Autocomplete taxonomy
fi: Luokittelun automaattitäydennys

en: Bookmark
fi: Kirjanmerkki

en: Updating
fi: Päivittäminen

en: or
fi: tai

en: change
fi: muuta

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: permission
fi: käyttöoikeus

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Add a new @s.
fi: Lisää uusi @s.

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: not published
fi: ei julkaistu

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: not sticky
fi: ei kiinnitetty

en: sticky
fi: kiinnitetty

en: Default options
fi: Oletusasetukset

en: date
fi: päiväys

en: Page name
fi: Sivun nimi

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: A webform can be a questionnaires, contact or request forms. It can be used to let visitors make contact, register for a event or to enable a complex survey.
fi: Verkkolomake voi olla esimerkiksi kysely- tai yhteydenottolomake. Lomakkeiden avulla voit tarjota sivuston käyttäjälle yhteydenotto- tai tapahtumiin rekisteröitymismahdollisuuden. Lomakkeilla voit tehdä myös verkkokyselyjä.

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: is
fi: on

en: Copy
fi: Kopioi

en: not available
fi: ei saatavilla

en: Full node
fi: Koko solmu

en: Permalink
fi: Ikilinkki

en: Form
fi: Kaavake

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Editor
fi: Editori

en: Hide
fi: Piilossa

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Edit content
fi: Muokkaa sisältöä

en: 3 days
fi: 3 päivää

en: Restore
fi: Palauta

en: All users
fi: Kaikki käyttäjät

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Columns
fi: Palstat

en: Page settings
fi: Sivuasetukset

en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: begins with
fi: alkaa

en: contains
fi: sisältää

en: does not contain
fi: ei sisällä

en: daily
fi: päivittäin

en: weekly
fi: viikoittain

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: and
fi: ja

en: where
fi: jossa

en: Create @name
fi: Luo @name

en: 2 days
fi: 2 päivää

en: original
fi: alkuperäinen

en: hide
fi: piilota

en: Compare revisions
fi: Vertaa revisioita

en: yearly
fi: vuosittain

en: monthly
fi: kuukausittain

en: Creator
fi: Luoja

en: Edit %title
fi: Muokkaa %title

en: Flags
fi: Liput

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: 2 weeks
fi: 2 viikkoa

en: ends with
fi: päättyy

en: Delete comment
fi: Poista kommentti

en: Reply to comment
fi: Vastaa kommenttiin

en: is not
fi: ei ole

en: Feed display options
fi: Syötteen näyttöasetukset

en: User autocomplete
fi: Käyttäjän automaattinen täydennys

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
fi: Tällä sivulla näet kaikki komponentit, jotka ovat tällä hetkellä määritellyt osaksi tätä verkkolomaketta. Voit lisätä lomakkeeseen uusia komponentteja kuinka paljon tahansa, jopa useita samaa tyyppiä olevia komponentteja. Lisätäksesi uuden komponentin, täytä nimikenttä ja valitse komponentin tyyppi taulukon alaosassa olevista kentistä. Lähetä lomake luodaksesi uuden komponentin tai päivittääksesi tehdyn muutoksen lomakkeen arvoihin.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
fi: Klikkaa missä tahansa jo olemassa olevan komponentin nimessä editoidaksesi komponentin asetuksia.

en: exposed
fi: näytetty

en: No user
fi: Ei  käyttäjää

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Submitted by !username on @datetime
fi: Kirjoittanut !username @datetime

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Revert to earlier revision
fi: Palauta käyttöön aikaisempi versio

en: Delete earlier revision
fi: Poista aikaisempi versio

en: User list
fi: Käyttäjälista

en: Publish on
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Format: %time. Leave blank to disable scheduled publishing.
fi: Muoto: %time. Jätä tyhjäksi estääksesi ajastetun julkaisun.

en: Unpublish on
fi: Julkaisun peruutuspäivämäärä

en: Format: %time. Leave blank to disable scheduled unpublishing.
fi: Muoto: %time. Jätä tyhjäksi estääksesi ajastetun julkaisun.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Region settings
fi: Alueen asetukset

en: Elements
fi: Elementit

en: No minimum
fi: Ei minimiä

en: Leave blank to disable scheduled publishing.
fi: Jätä tyhjääksesi poistaaksesi käytöstä ajastettu julkaisu.

en: Leave blank to disable scheduled unpublishing.
fi: Jätä tyhjääksesi poistaaksesi käytöstä ajastettu julkaisun peruuttaminen.

en: Reorder menu
fi: Järjestä valikko uudelleen

en: Thumbnail for !filename.
fi: Pikakuvake tiedostolle !filename.

en: Delete this row
fi: Poista tämä rivi

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Thumbnails per page
fi: Pienoiskuvia sivua kohden

en: Master
fi: Isäntä

en: of type
fi: tyyppiä

en: @entity using @field
fi: entiteetti @entity käyttäen kenttää @field

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: grouped
fi: ryhmitetty

en: Submitted by @username on @datetime
fi: Lähettänyt @username @datetime
