Monster Menus (9.1.0-rc3) - en to he translation catalogue (196 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Pages
he: עמודים

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: delete
he: מחיקה

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: yes
he: סוגים

en: List
he: רשימה

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: RSS feed
he: מקור רסס

en: page
he: דף

en: Access control
he: בקרת גישה

en: Comments
he: תגובות

en: unknown
he: אחר

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: view
he: צפיה

en: all
he: הכל

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: default
he: ברירת מחדל

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Test
he: בדיקה

en: Weight
he: משקל

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Parent
he: אב

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: (none)
he: (ללא)

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Move
he: הזזה

en: Insert
he: הוספה

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Archive
he: ארכיון

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Region
he: איזור

en: Display
he: תצוגה

en: Teaser
he: תקציר

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: theme
he: ערכת נושא

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Upload
he: העלאה

en: User
he: משתמש

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: no
he: לא

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Done
he: בוצע

en: Year
he: שנה

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page
he: דף

en: Site name
he: שם האתר

en: Node types
he: סוכי תוכן

en: Delta
he: דלתא

en: Role ID
he: מזהה תפקיד

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Revisions
he: גרסאות

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Bookmarks
he: מועדפים

en: This field is required.
he: חובה למלא שדה זה.

en: 1 day
he: יום אחד

en: Media
he: מדיה

en: help
he: עזרה

en: Month
he: חודש

en: groups
he: קבוצות

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: Members
he: חברים

en: Group name
he: שם קבוצת המודעות

en: General
he: כללי

en: group
he: קבוצה

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Appearance
he: מראה

en: Destination
he: יעד

en: Users
he: חברי האתר

en: Close
he: סגירה

en: Page Title
he: כותרת הדף

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Title:
he: כותרת:

en: Sort by
he: מיון לפי

en: comments
he: תגובות

en: Confirmation
he: אישור

en: Modified
he: השתנה

en: Group members
he: חברי קבוצה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Show
he: הצג

en: Clear
he: ניקוי

en: Result
he: תוצאה

en: published
he: פורסם

en: User's name
he: שם המשתמש

en: Query
he: שאילתה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: The settings have not been saved because of the errors.
he: ההגדרות לא נשמרו בגלל שגיאות.

en: Updating
he: עדכון

en: or
he: או

en: Allowed content types
he: אפשר סוגי תוכן

en: Permissions
he: הרשאות

en: permission
he: הרשאה

en: Changed
he: השתנה

en: RSS Feed
he: הזנת RSS

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: not published
he: לא פורסם

en: Loading...
he: טוען...

en: not sticky
he: לא דביק

en: sticky
he: דביק

en: date
he: תאריך

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: is
he: הוא

en: Copy
he: העתק

en: 5 minutes
he: 5 דקות

en: 10 minutes
he: 10 דקות

en: 15 minutes
he: 15 דקות

en: 20 minutes
he: 20 דקות

en: 30 minutes
he: 30 דקות

en: 45 minutes
he: 45 דקות

en: 2 hours
he: שעתיים

en: 6 hours
he: 6 שעות

en: Full node
he: פריט תוכן מלא

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Form
he: טופס

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: 1 week
he: שבוע אחד

en: Permission
he: הרשאה

en: Editor
he: עורך

en: Hide
he: הסתרה

en: Page not found
he: הדף לא נמצא

en: Restore
he: שחזור

en: Close window
he: סגירת חלון

en: Page settings
he: הגדרות דף

en: Offset
he: היסט

en: contains
he: מכיל

en: Emails
he: אימיילים

en: and
he: וגם

en: where
he: כאשר

en: Download as CSV
he: יצא כקובץ csv

en: Edit %title
he: עריכת %title

en: Flags
he: נעיצה לרשימות

en: 2 weeks
he: שבועיים

en: exposed
he: חשוף

en: No user
he: אין משתמש

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: User list
he: רשימת משתמשים

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Region settings
he: הגדרות איזור

en: No minimum
he: ללא מינימום

en: New username
he: כינוי חדש

en: Reorder menu
he: סדר מחדש את התפריט

en: Delete this row
he: מחק שורה זו

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: of type
he: מסוג

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.

en: Submitted by @username on @datetime
he: נכתב ע"י @username ב@datetime
