Monster Menus (9.4.2) - en to jv translation catalogue (114 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Pages
jv: Kācā

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: delete
jv: busak

en: Prefix
jv: Awalan

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Groups
jv: Kelompok

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: disabled
jv: mati

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: RSS feed
jv: Pasokan RSS

en: Comments
jv: Komèntar

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: view
jv: tampilan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: default
jv: gawan

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Test
jv: Ujian

en: Weight
jv: Urutan

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Parent
jv: Induk

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: Pasokan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: Node ID
jv: ID Node

en: Save
jv: Simpen

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Display
jv: Tampilan

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Theme
jv: Tema

en: theme
jv: téma

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Upload
jv: Unggah

en: User
jv: Panganggo

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Options
jv: Opsi

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Done
jv: Rampung

en: Year
jv: Tahun

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Page
jv: Kācā

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Nodes
jv: Node

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Month
jv: Wulan

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Owner
jv: Sing duwé

en: General
jv: Umum

en: Week
jv: Pekan

en: Day
jv: Dina

en: Appearance
jv: Pakeliran

en: Users
jv: Panganggo

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Show
jv: Kétoknā

en: published
jv: dipacak

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: The settings have not been saved because of the errors.
jv: Pengaturan iki durung disimpen sebab ésih ana kesalahané.

en: Results
jv: Kasilé

en: change
jv: ganti

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: permission
jv: kawenangan

en: not published
jv: ora dipacak

en: not sticky
jv: ora sticky

en: date
jv: tanggal

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Page not found
jv: Kācā ora ditemokaké

en: Edit %title
jv: Sunting %title

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: User list
jv: Daftar panganggo

en: Region settings
jv: Ngatur region

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Asc
jv: Urut Maju
