Moodle Sync (1.0.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: required
fr: requis

en: error
fr: erreur

en: Logging
fr: Journalisation

en: User
fr: Utilisateur

en: Role
fr: Rôle

en: Basic settings
fr: Paramètres de base

en: Profile
fr: Profil

en: warning
fr: avertissement

en: Drupal path
fr: Chemin drupal

en: Category settings
fr: Paramètres de catégorisation

en: Taxonomy Settings
fr: Paramètres de la taxonomie

en: Machine name
fr: Nom système

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Processed @current out of @total
fr: @current traitées sur @total

en: Field mappings
fr: Correspondances de champ

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement
