Mosaic Formatter (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Custom
uk: Власний

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Preview image style
uk: Стиль ескізу зображення

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Configure Image Styles
uk: Конфігурувати стилі зображень

en: Maximum number of rows
uk: Максимальна кількість рядків
