MPBX (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Anchor
ar: المرساة

en: Options
ar: الخيارات

en: Map
ar: خريطة

en: Style
ar: نمط

en: Style settings
ar: إعدادات الشكل
