MPBX (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Anchor
gl: Áncora

en: Options
gl: Opcións

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Map
gl: Mapa

en: Marker
gl: Separador de Miles

en: Style
gl: Estilo

en: Style settings
gl: Configuración do estilo
