MPBX (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Anchor
id: Jangkar

en: Options
id: Opsi

en: Map
id: Peta

en: Style
id: Gaya

en: Style settings
id: Pengaturan gaya
