MPBX (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Anchor
de: Ankerpunkt

en: Options
de: Optionen

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Coordinates
de: Koordinaten

en: Map
de: Karte

en: Marker
de: Markierung

en: Style
de: Darstellung

en: Zoom level
de: Vergrößerungsstufe

en: Fullscreen
de: Vollbild

en: Style settings
de: Design-Einstellungen

en: Access token
de: Zugriffs-Token

en: Geolocation
de: Geographische Koordinaten

en: Interactive
de: Interaktiv

en: Mapbox
de: Kartenbox
