MPBX (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Anchor
fa: لنگر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Map
fa: نقشه

en: Style
fa: سبک

en: Fullscreen
fa: تمام صفحه
