MPBX (8.x-1.0-alpha2) - en to rm translation catalogue (5 entries)

en: Anchor
rm: ancra

en: Options
rm: opziuns

en: Navigation
rm: navigaziun

en: Map
rm: charta

en: Style
rm: plan
