MPBX (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Anchor
it: Ancora

en: Options
it: Opzioni

en: Navigation
it: Navigazione

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Coordinates
it: Coordinate

en: Map
it: Mappa

en: Style
it: Stile

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Style settings
it: Impostazioni dello stile
