Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Download
hi: डाउनलोड

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Submitted
hi: प्रस्तुत

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: Phone
hi: फ़ोन

en: General
hi: सामान्य

en: Start
hi: शुरू

en: Online
hi: ऑनलाइन

en: Modified
hi: संशोधित

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Invite
hi: आमंत्रित करें

en: Changed
hi: बदल गया

en: Full Name
hi: पूरा नाम

en: About
hi: के बारे में

en: - All -
hi: -सभी-

en: Archived
hi: संग्रहीत

en: Reviewers
hi: समीक्षक
