Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (67 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Download
hu: Letölt

en: File
hu: Fájl

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Name
hu: Név

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Reviews
hu: Szemlék

en: Search Engine
hu: Keresőmotor

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Filter
hu: Szűrő

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Phone
hu: Telefon

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: General
hu: Általános

en: Start
hu: Kezdete

en: Invitations
hu: Meghívások

en: Search Results
hu: Keresési eredmények

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Modified
hu: Változtatott

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Invite
hu: Meghívó

en: Changed
hu: Módosítva

en: Overdue
hu: Lejárt

en: Review
hu: Áttekintés

en: review
hu: áttekintés

en: reviews
hu: szemlék

en: Reason
hu: Ok

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Biography
hu: Életrajz

en: Abstract
hu: Összefoglalás

en: About
hu: Leírás

en: Data Source
hu: Adatforrás

en: Contributors
hu: Közreműködők

en: Email Template
hu: Email sablon

en: Submission Details
hu: Beküldés részletei

en: - All -
hu: – Mind –

en: Allowed HTML Tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők

en: Deadline
hu: Határidő

en: Archived
hu: Archivált

en: Subjects
hu: Témák

en: Contributor
hu: Közreműködő

en: Checklist
hu: Ellenőrzőlista

en: Unique ID
hu: Egyedi azonosító

en: @type: added %info.
hu: @type: %info hozzáadva.

en: @type: updated %info.
hu: @type: %info frissítve.

en: The username %value is already taken.
hu: %value felhasználónév már foglalt.
