Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (50 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Download
it: Scarica

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Reviews
it: Recensioni

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Submitted
it: Inserito

en: Filter
it: Filtra

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Phone
it: Telefono

en: Owner
it: Proprietario

en: General
it: Generale

en: Start
it: Inizio

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Modified
it: Modificato

en: Attachments
it: Allegati

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Invite
it: Invita

en: Changed
it: Modificato

en: Review
it: Revisione

en: Reason
it: Ragione

en: Search Result
it: Risultato ricerca

en: Abstract
it: Astratto

en: Panel
it: Pannello

en: About
it: Informazioni

en: Access denied.
it: Accesso negato.

en: Data Source
it: Sorgente dati

en: Submission Details
it: Dettagli invio

en: - All -
it: - Tutto -

en: Archived
it: Archiviato

en: @type: added %info.
it: @type: aggiunto %info.

en: @type: updated %info.
it: @type: aggiornato %info.
