Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Download
ja: ダウンロード

en: File
ja: ファイル

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Password
ja: パスワード

en: - None -
ja: - なし -

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Submitted
ja: 送信済み

en: Panels
ja: パネル

en: Filter
ja: フィルター

en: Start Date
ja: 開始日

en: Phone
ja: 電話番号

en: Owner
ja: 所有者

en: General
ja: 全般

en: Start
ja: 開始

en: Invitations
ja: 招待状

en: Online
ja: オンライン

en: Search Results
ja: 検索結果

en: Last Name
ja: 姓

en: Modified
ja: 変更済み

en: Attachments
ja: 添付

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Changed
ja: 変更済

en: Review
ja: 確認する

en: Search Result
ja: 検索結果

en: Abstract
ja: 要約

en: Panel
ja: パネル

en: About
ja: アバウト

en: Submission Details
ja: 送信内容の詳細

en: - All -
ja: - 全て -

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Email Templates
ja: Eメールテンプレート

en: @type: added %info.
ja: @type:%infoが追加されました

en: @type: updated %info.
ja: @type: %infoが更新されました
