Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (58 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Download
pt: Descarregar

en: File
pt: Ficheiro

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Reviews
pt: Revisões

en: Created
pt: Criado

en: Submitted
pt: Submetido

en: Panels
pt: Painéis

en: Filter
pt: Filtro

en: Start Date
pt: Data de Início

en: Phone
pt: Telefone

en: Owner
pt: Proprietário

en: General
pt: Geral

en: Start
pt: Iniciar

en: Invitations
pt: Convites

en: Online
pt: Ligado

en: Search Results
pt: Resultados de Pesquisa

en: First Name
pt: Primeiro Nome

en: Last Name
pt: Último Nome

en: Modified
pt: Modificado

en: Attachments
pt: Anexos

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Invite
pt: Convidar

en: Changed
pt: Alterado

en: Review
pt: Rever

en: Reason
pt: Razão

en: Search Result
pt: Resultados de Pesquisa

en: Abstract
pt: Abstrato

en: Full Name
pt: Nome completo

en: Panel
pt: Painel

en: About
pt: Sobre

en: Email Template
pt: Template de Email

en: Submission Details
pt: Detalhes da submissão

en: - All -
pt: - Todos -

en: Archived
pt: Arquivada

en: @type: added %info.
pt: @type: adicionado %info.

en: @type: updated %info.
pt: @type: atualizado %info.

en: The username %value is already taken.
pt: O nome de utilizador %value já existe.

en: Failed to send test email.
pt: Falha ao enviar e-mail de teste.

en: No reviewer profile found.
pt: Nenhum perfil de revisor encontrado.
