IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: enabled
fr: activé

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: disabled
fr: désactivé

en: Manager
fr: Gestionnaire

en: Servers
fr: Serveurs

en: Password
fr: Mot de passe

en: Label
fr: Libellé

en: User
fr: Utilisateur

en: Address
fr: Adresse

en: Channel
fr: Canal

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Server name
fr: Nom du serveur

en: Add server
fr: Ajouter un serveur

en: Machine name
fr: Nom système

en: Queues
fr: Files d'attente

en: Queue name
fr: Nom de la queue

en: Integrations
fr: Intégrations
