IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Port
bn: পোর্ট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
