IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: enabled
de: aktiviert

en: Delete
de: Löschen

en: disabled
de: deaktiviert

en: Servers
de: Server

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: User
de: Benutzer

en: Address
de: Adresse

en: Channel
de: Kanal

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Server name
de: Servername

en: Server address
de: Server-Adresse

en: Add server
de: Server hinzufügen

en: Machine name
de: Systemname

en: Queues
de: Sortierlisten

en: Queue name
de: Sortierlistenname

en: Integrations
de: Integrationen

en: Entity %label has been deleted.
de: Die Entität %label wurde gelöscht.
