IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Manager
fa: مدیر

en: Password
fa: گذرواژه

en: Label
fa: برچسب

en: User
fa: کاربر

en: Address
fa: نشانی

en: Port
fa: درگاه

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Server name
fa: نام سرور

en: Server address
fa: آدرس سرور

en: Add server
fa: افزودن سرور

en: Machine name
fa: نام ماشینی
