IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: disabled
hi: अक्षम

en: Manager
hi: मैनेजर

en: Servers
hi: सर्वर

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Label
hi: लेबल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Address
hi: पता

en: Port
hi: पोर्ट

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम
