IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: disabled
it: disattivato

en: Manager
it: Gestore

en: Label
it: Etichetta

en: User
it: Utente

en: Address
it: Indirizzo

en: Channel
it: Canale

en: Port
it: Porta

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Server name
it: Nome server

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
