IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to kn translation catalogue (11 entries)

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Manager
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕ

en: Servers
kn: ಪರಿಚಾರಕಗಳು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ
