IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Delete
nl: Verwijderen

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Manager
nl: Beheerder

en: Password
nl: Wachtwoord

en: User
nl: Gebruiker

en: Address
nl: Adres

en: Channel
nl: Kanaal

en: Port
nl: Poort

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Server name
nl: Servernaam

en: Add server
nl: Server toevoegen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Queues
nl: Wachtrijen

en: Integrations
nl: Integraties
