IBM MQ Drush client (0.3.0) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: enabled
ur: فعال

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Manager
ur: مینیجر

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Label
ur: عنوان

en: User
ur: صارف
