message react (8.x-1.2) - en to eo translation catalogue (6 entries)

en: delete
eo: forigu

en: new
eo: nova

en: Create
eo: Kreu

en: Roles
eo: Roloj

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: role
eo: rolo
