message react (8.x-1.2) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: delete
eu: ezabatu

en: new
eu: berria

en: Create
eu: Sortu

en: Roles
eu: Zereginak

en: download
eu: deskargatu

en: @time ago
eu: duela @time

en: role
eu: zeregina

en: About
eu: (r)i buruz
