message react (8.x-1.2) - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: delete
gl: eliminar

en: new
gl: novo

en: Create
gl: Crear

en: @time ago
gl: fai @time

en: Send To
gl: Enviar a

en: role
gl: rol

en: cancel
gl: cancelar

en: About
gl: Información
