message react (8.x-1.2) - en to gu translation catalogue (7 entries)

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: new
gu: નવું

en: Create
gu: બનાવો

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: @time ago
gu: @time પહેલા

en: role
gu: હોદો

en: About
gu: વિશે
