message react (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: new
hi: नवीन

en: Create
hi: बनाएँ

en: Roles
hi: भूमिका

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: About
hi: के बारे में
