message react (8.x-1.2) - en to hy translation catalogue (6 entries)

en: delete
hy: հեռացնել

en: new
hy: նոր

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Roles
hy: Դերեր

en: @time ago
hy: @time առաջ

en: role
hy: դեր
