message react (8.x-1.2) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: new
ku: نوێ

en: Create
ku: درووستکردن

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: @time ago
ku: @time لەمەوبەر

en: role
ku: ڕۆڵ

en: About
ku: دەربارە
