message react (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: delete
pt: apagar

en: new
pt: novo

en: Create
pt: Criar

en: Roles
pt: Papéis

en: download
pt: descarregar

en: message
pt: mensagem

en: send
pt: enviar

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Send To
pt: Enviar Para

en: role
pt: papel dos usuários

en: cancel
pt: cancelar

en: About
pt: Sobre
