mulpo (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Home
fa: خانه

en: left sidebar
fa: نوار جنبی سمت چپ

en: content
fa: محتوا

en: right sidebar
fa: نوار جنبی سمت راست

en: footer
fa: پاورقی

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Search
fa: جستجو

en: header
fa: سر صفحه

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Tools
fa: ابزارها

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: edit block
fa: ویرایش بلوک

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
