mulpo (2.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: left sidebar
hi: बाएं साइडबार

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: right sidebar
hi: दाहिनी ओर का साइडबार

en: footer
hi: पादलेख

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Search
hi: खोज

en: header
hi: शीर्षलेख

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Tools
hi: उपकरण

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
