mulpo (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: left sidebar
hu: bal oldalsáv

en: content
hu: tartalom

en: right sidebar
hu: jobb oldalsáv

en: footer
hu: lábléc

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: !date — !username
hu: !date – !username

en: Search
hu: Keresés

en: header
hu: fejléc

en: Help
hu: Súgó

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Tools
hu: Eszközök

en: Tabs
hu: Fülek

en: edit block
hu: blokk szerkesztése

en: edit the content of this block
hu: a blokk tartalmának szerkesztése

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
