mulpo (2.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: left sidebar
it: barra laterale sinistra

en: content
it: contenuto

en: right sidebar
it: barra laterale destra

en: footer
it: messaggio a piè di pagina

en: Comments
it: Commenti

en: !date — !username
it: !date da !username

en: Search
it: Cerca

en: header
it: intestazione

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Tools
it: Strumenti

en: Tabs
it: Schede

en: edit block
it: modifica blocco

en: edit the content of this block
it: modifica il contenuto di questo blocco

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
