mulpo (2.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: left sidebar
pl: lewa kolumna boczna

en: content
pl: zawartość

en: right sidebar
pl: prawa kolumna boczna

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Komentarze

en: Search
pl: Szukaj

en: header
pl: nagłówek

en: Help
pl: Pomoc

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Tabs
pl: Zakładki

en: edit block
pl: edytuj blok

en: edit the content of this block
pl: edytuj zawartość tego bloku

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Minimalistic two-column theme.
pl: Minimalistyczny, dwukolumnowy szablon.

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
