mulpo (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Home
uk: Головна

en: left sidebar
uk: ліва панель

en: content
uk: матеріал

en: right sidebar
uk: права бічна панель

en: footer
uk: нижній колонтитул

en: Comments
uk: Коментарі

en: Search
uk: Пошук

en: header
uk: верхній колонтитул

en: Help
uk: Довідка

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Tools
uk: Інструменти

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача
