Multi region (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: ID
hi: आईडी

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम
