Multi region (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Region
it: Regione

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
