Multi region (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Enabled
oc: Activat

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Machine name
oc: Nom sistèma
