Multi region (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Etiqueta

en: Region
pt: Região

en: Default language
pt: Idioma predefinido

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina
